Neden Lalebahçesi Anaokulu?

Merkezi Konum

Lalebahçesi Anaokulu, hem iç hem de dış mimarisiyle çocuğunuzun estetik anlayışı kazanmasına yardımcı olacak bir okul. Çocuklarda estetik ve güzellik anlayışı, erken yaşta başlar. Çocuklar erken yaşta ailelerinde, arkadaşlarında, çevrelerinde gördükleri güzellikleri hissederler. Yetişkin olmaya doğru ilerlerken de bu güzellikleri etraflarına yansıtırlar. 

Organik ürünlerden, helal ve doğal besleniyoruz

Lalebahçesi Anaokulu olarak titiz davrandığımız konuların başında beslenme geliyor.  Menülerimizde asla paketli gıdaya yer vermiyoruz. Gıda Mühendisleri ve beslenme uzmanı tarafından hazırlanan ve her ay değişen yemek listelerimiz, mevsimine uygun ve doğal malzemelerle aynı gün kendi mutfağımızda aşçımız tarafından pişiriliyor ve çocuklarımıza sunuluyor. Ayrıca gıda alerjisi olan çocuklarımızın yemek listeleri konusunda da oldukça hassasız. Hijyen kurallarına son derece önem verdiğimiz mutfağımızın kapıları, görmek isteyen tüm velilerimiz için her daim açık. Haftalık yapılan alışverişlerle kiler kontrolümüz idari birimimiz tarafından mutlaka yapılır. Mutfağımız öğrencilerimizi de ağırlar bazen. O minicik ellerin lezzetlendirdiği öğünler. Kendi yaptığını kendi yemenin tadına varan ufak aşçılar sizi seviyoruz.

Çift dilli program yürütüyoruz​

Okul öncesi dönemde, yabancı dil öğrenen çocuklarda soyut düşünme yeteneği, kavram geliştirme ve değerlendirme gibi üst düzey bilişsel beceriler gelişmektedir.

Lalebahçesi Anaokulunda çocuklarımız erken yaşta yabancı dille tanışarak, kendilerini rahat ve farklı hissetmektedir. Yabancı dil eğitiminde çocuklarımızın yaş gruplarını göz önüne alarak alanında uzman ekibimizle çocuklarımızın oynayarak, görerek, deneyerek öğrenmesini sağlıyoruz.

Hijyen ve güvenlik konusunda hassas davranıyoruz

Okulumuz hijyen ve güvenlik kuralları çerçevesinde, çocuklarımızın fiziki özellikleri göz önünde bulundurularak projelendirilmiştir. Sınıflarımız, bahçe ve ortak alanlarımız güvenli hale getirilmiştir. Okul çıkışlarında çocuklarımız yalnızca velilerimizin onay verdiği kişilere teslim edilir. Okulumuzun temizliğinde ise çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atacak hiçbir kimyasal temizlik maddesi kullanılmaz.  Okullara özel temizlik maddeleri ve sirke gibi doğal ürünlerle okulumuzu temizleriz.

Veli iletişimine önem veriyoruz

Okulumuz ile velilerimiz arasında sürekli bir iletişime sahibiz. Günlük aktiviteleri ve çocuk hakkındaki bilgilendirmeleri güncelerimiz aracılığıyla yapar, gelmeyen çocuklarımızla ilgili aynı gün içerisinde bilgi alırız. Olumlu veya olumsuz herhangi bir konu için velilerimizle görüşür, detaylı bilgiyi alır ve iletişimi sürekli kılarız. Bizler, okul & aile işbirliğine çok inanırız.

Acil durum planımız var

Herhangi bir hastalık ya da acil durumda velilerimizle kurduğumuz iletişime önem veriyoruz. Bu gibi durumlarda uygulamaya soktuğumuz bir acil durum eylem planımız var. Okulumuzda sertifikalı ilk yardım eğitimine sahip iki kişi bulunuyor.  Ayrıca olmasını arzu etmediğimiz acil durumlar için çevremizdeki hastanelerle özel bir anlaşmaya sahibiz. Herhangi bir olumsuzlukta önce velilerimizle irtibata geçer ve hızlı hareket ederiz.

Gezileri seviyoruz

Parklar, bahçeler, ormanlar, ağaçlar, müzeler bizim… Bu yüzden çocuklarımızı haftada bir gün doğayla veya sanatla buluşturacak geziler düzenliyor, eğitim programımıza paralel olarak müze, sanat galerileri, akvaryumlar, su parkları gibi şehrin bize sunduğu imkanlardan da faydalanıyoruz.